R49

Lázeňské údolí

Téma kolem R49 je pro budoucí život občanů Vizovic a okolí zásadní a je nutné mu věnovat zaslouženou pozornost. Existuje ale i celá řada témat tzv. drobných, kvůli kterým se sice nescházejí celokrajové pracovní komise, ale dle mého názoru ilustrují život občanů Vizovic.

Bydlíme na kraji Vizovic na rozhraní města a rekreační chatové oblasti kousek od místa, které je v posledních letech dobře identifikovatelné podle zápachu a velké hromady odpadků. Ulice Lázeňská je hojně navštěvovaná nejen místními, ale i turisty z jiných regionů a jako pomyslná "vstupní" brána do Vizovických vrchů zanechává u návštěvníků hluboký dojem v podobě zapáchající hromady lidských přebytků (pro představu přikládám foto).

Odpad

Už děcka ve škole jsou vedena k tomu, že odpadky patří do koše. Ty koše, v podobě pěti velkoobjemových popelnic (estetický "zážitek" to určitě není, ale funkce světí prostředek), by na zmiňovaném místě byly, ale světe div se, z děcek nám vyrostli "chataři" a velkoobjemová popelnice místo toho koše pro ně není dost velká…

Ale nelamme nad těmi výlupky hůl. Věřme, že i ve věku školou nepovinných jsou naši hříšníci, bude-li jim věnována zvýšená pozornost zkušených pedagogů, napravitelní.

A konečně se dostávám k jádru věci. Prosím všecka děcka ze Zlína, Vizovic a širokého okolí, aby se stala těmi zkušenými pedagogy a ve chvíli, kdy jejich taťka, mamka, strýček nebo tetka povezou na "Lázeňskou" opět starou ledničku, postel, televizor, střechu z dědovy kůlny a spoustu jiných věcí, které na chatě nebo doma už jen překážejí, ať co nejhlasitěji zvolají: Taťko! Mamko! Strýcu! Tetko! Já budu celý týden (nebo aspoň deň) hodné děcko, jen to prosím Vás zavezte do sběrného dvora!

Odpad

Těžko děckám vysvětlovat, že ta R49 bude asi smrdět, prášit a celkově to asi nebude pěkný pohled, když při tom vysvětlování budete stát vedle "hromady přebytků" na Lázeňské ulici…

Vondráčkovi

Další článek > < Zpět na předchozí článek

Vizovická vrba č. 11 - výběr, vyšlo v srpnu 2006