R49

„Slibná budoucnost“

Už teď se "těším", jak si budeme říkat s kolegy ahoj a hodně štěstí, jak si budu hledat novou práci, jak budu mít strach, že neuživím rodinu!

Když jsem před několika lety nastupoval do firmy, ani mě ani nikoho jiného nenapadlo, že by tahle společnost mohla mít někdy problémy. Problémy - jak se to vezme, někdo se postaral o to, že je bude mít.

Nedá se nevšimnout si zvýšené nervozity, kopírování map, jednání za zavřenými dveřmi, spoza kterých občas něco unikne.

Cože? Problémy s pozemky?

Pomalu přestává být tajemstvím, že se skutečně něco děje!

O stavbě rychlostní komunikace se ví, ale nikdo netušil, jaký to bude mít dopad!

"Naše" firma měla v plánu nějaké menší úpravy na svém pozemku a při vyřizování potřebných náležitostí se zjistilo, že pozemky spadají do "chráněného území" plánované rychlostní komunikace a že nebude možné provádět žádné úpravy!

Z tohoto nemalého problému se vyklubal problém poněkud větší, firma se nemůže rozšiřovat a majitelé mluví o tom, že omezí činnost a dokonce chtějí firmu zrušit! Nebudou peníze na to koupit nové pozemky a vybudovat nové haly. Asi nemůžu chtít, aby přemýšleli o tom, co bude s námi 25 zaměstnanci, kteří denně dojíždíme do Zádveřic již několik let.

Pořád si říkám, jak je možné, že firmu nikdo neinformoval dřív, vždy už v prosinci roku 2001 byl zastupitelstvem obce Zádveřice - Raková schválen tento záměr. To není povinnost informovat majitele pozemku o tom, co se chystá, když se ho to bezprostředně týká? Nebo se dokonce ptát na jeho názor?

A co majitelé rodinných domů? Co malebné údolí Vizovic? Z mapy je patrné, že nejedna rodina přijde o dům, nebo bude mít v těsné blízkosti tuhle unikátní komunikaci.

Říkám si - ještě, že bydlím kousek dál! Ale bohužel se mne - nás to týká.

Co dál? Musíme bojovat!

Zaměstnanec firmy Unimarco, a.s.
Pavel Kraus, Vizovice

Další článek >

Vizovická vrba č. 10, červenec 2006